• img-book
    dokaz-za-ljubov

    Памела Клер


ISBN: 978-608-260-018-5

Доказ за љубов

од: Памела Клер
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

По убиството на една тинејџерка, истражувачката новинарка Теса Новак забележува како мистериозен маж во црна кожна јакна се вртка околу местото на злосторството. И колку повеќе размислува за него, толку поубедена станува дека тој е поврзан со убиството…

Но тој човек всушност е Џулијан Дарканџело, ФБИ агент кој работи на тајна задача и соработува со денверската полиција. Џулијан долго време пробува да фати организатор на трговија со бело робје и убиец и сè повеќе му се доближува. Но обвинувањата на Теса сега може да го разоткријат и да уништат сè, па затоа тој сака таа да биде тргната од истрагата.

Но колку повеќе се вплеткува во истрагата, толку повеќе Теса станува мета на убиецот. Џулијан и Теса се принудени да си веруваат еден на друг и нивната физичка привлечност ескалира додека ловат безмилосен убиец кој сака да ги види двајцата мртви.

Акциона романса каква што може да напише само Памела Клер, авторката на бестселерот Точка на кулминација.

400 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Pamela Clare
Таа е самохрана мајка со двајца возрасни синови. Пишува современи романси, историски романси и романтични мистерии. Вели дека љубовта за историските романси ја добила во неколкуте години што ги поминала во посета на урнатините и замоците во Европа.
Книги од Памела Клер
Доказ за љубов
Купи
tocka-nova
Купи
157
Купи
Рецензија на уредник

Проверете подоцна…

Детали

ISBN: 978-608-260-018-5
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 350

  1. :

    5 out of 5

    Неверојатна книга. Спој од акција и романса која веднаш ќе посакате да ја прочитате одново, и ќе се навраќате на секоја страница долго откако ќе ја прочитате.