• img-book

  Колин Хувер

Попуст!

ISBN: 978-608-260-038-3

Без каење

од: Колин Хувер
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Морган има родено дете претерано млада. Заради тоа дете, се има омажено со првото момче од средно школо и целиот нејзин живот е една мирна, предвидлива и малку монотона песна. Таа и нејзината шеснаесетгодишна ќерка Клара се страшно различни и не ни сакаат да бидат слични. Морган, како и секоја мајка на тинејџерка, сака да се погрижи нејзината ќерка да не ги направи истите грешки што ги направила таа кога прерано останала трудна и морала да си ги стави на пауза сите соништа. Но Клара не сака да тргне по чекорите на мајка си. Таа дури и ја презира мајка си бидејќи смета дека не знае што е тоа спонтаност, дека е страшно здодевна.

Единствената личност која може да внесе малку мир во нивните животи е Крис – сопругот на Морган и татко на Клара, кој всушност е сидрото на семејството. Но мирот наеднаш го снемува кога Крис доживува трагична (и сомнителна) сообраќајна несреќа. Јазот помеѓу мајката и ќерката дополнително се зголемува кога почнуваат да се трупаат тајни, болни откритија, недоразбирања и нова љубов. Се чини дека тие две никогаш веќе нема да најдат пат една до друга…

button-new

440 ден308 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Colleen Hoover - 1979
Колин Хувер е бр.1 најпродаван автор според Њујорк тајмс и воедно авторка на единаесет романи и пет новели. Хувер главно пишува книги кои спаѓаат во категорија книги за млади, а својата прва книга „Само пријатели“ ја објави во јануари 2012 година.
Книги од Колин Хувер
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-038-3
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 400

 1. :

  5 out of 5

  Прекрасна романтична драма, со елементи на добар хумор! Одлична е 🙂

 2. :

  5 out of 5

  Преубава емотивна книга, во која на моменти се нервирав со Морган, го засакав ликот на Клара и се воодушевував на нејзината храброст. Можам да кажам дека ми е една од омилените книги од Хувер.