• img-book

Џорџ и непробојниот код

Дали некогаш сте сакале да патувате во вселената?
Запознајте го Џорџ. Тој е обично момче со неверојатна тајна – има можност да доживува меѓугалактички авантури!
На Ени, најдобрата другарка на Џорџ,ѝ е потребна помош – и тоа веднаш. Татко ѝ работи на вселенски проект – и нешто не е во ред со целата работа.
Еден робот слетал на Марс, но се однесува многу чудно. А Ени открива нешто чудно на суперкомпјутерот на татко ѝ.
Дали тоа е порака од вонземјанин?
Можно ли е да има живот таму надвор?
И ако можеш да зборуваш со вонземјани, што би им рекол?

600 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Џорџ и непробојниот код”

Уште нема коментари за овој производ.