img-book

ISBN: 978-608-247-792-3

Тато, имаме приказна

14 татковско-ќеркински приказни за читање и смеење на глас

Сте чуле ли за кит што јаде сладолед? 
Или, пак, за змија што сака пуканки?
 Какви магии прави волшебниот делфин, 
што сонуваат лулашките, зошто плаче една санка и како крапот ја научи Мила да сурфа – ова се само дел од приказните од оваа книга, кои, верувале или не – ги смислија еден татко и едно шестгодишно девојче.

350 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-247-792-3
Издавач: Арс Ламина
Година на издавање: 2017
Број на страници: 160

“Тато, имаме приказна”

Уште нема коментари за овој производ.