• img-book

Принцезата и гоблинот

Принцезата Ирина живее осамен живот во еден замок, во див, непрооден и самотен планински предел.

Еден дождлив и здодевен ден во замокот, кога нејзината дадилка ќе ја остави сама, таа открива стрми, кривулести скали што ги нема видено претходно. Скалите водат до еден чуден лавиринт од ходници, празни соби и заклучени врати и кон нови скали што водат кон највисоките делови од замокот.

Што ќе пронајде принцезата таму? Дали прстенот што ќе го добие како подарко за една мистериозна личност може да ја заштити од страшните гоблини под планината?

Дали можеби нејзиниот нов приајтелКурди, синот на рударот Петар, може да и помогне?

199 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Принцезата и гоблинот”

Уште нема коментари за овој производ.