img-book

ISBN: 978-608-259-343-2

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2

Оваа неверојатна книга им покажува на девојчињата дека можат да бидат сè што сакаат.“

– Мелинда Гејтс

Продолжението на сензационалниот бестселер на „Њујорк тајмс“ ги инспирира девојчињата низ целиот свет повеќе да сонуваат, повисоко да целат и посилно да се борат. „Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2“ е целосно нова колекција од сто приказни за добра ноќ што слават извонредни жени, од Нефертити до Бијонсе, од Розалинд Френклин до Џ. К. Роулинг.

Кралици и активистки, балерини и правници, пирати и компјутерски научници, астронаути и изумители – чудесна книга што дава чувство дека сè е можно.

„’Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња‘ повторно со нас!“

Ејми Полерс Смарт Грлс

„Суштинско четиво за девојчиња, а и за момчиња; на децата што ќе ја читаат оваа книга пред спиење им се гарантираат големи и инспиративни соништа.“

– Фиона Ноубл, „Гардијан“

„Се чини заспивањето никогаш не било подобро.“

– Тејлор Питман, „Хафингтон пост“

790 ден

2 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-259-343-2
Издавач: Арс Ламина
Година на издавање: 2019
Број на страници: 224

“Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2”

Уште нема коментари за овој производ.