• img-book

Приказната за Бенџамин Зајчевски

„Приказната за Бенџамин Зајчевски“ е приказна за братучедот на зајачето Питер – Бенџамин.

Во оваа приказна Беатрикс Потер раскажува за авантурите на овие две зајачиња во градината на господинот Мекгрегор и што се случува кога ќе се сретнат со една мачка!

118 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Приказната за Бенџамин Зајчевски”

Уште нема коментари за овој производ.