• img-book


ISBN: 0000

Потекло

5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Од мајсторската рака на Браун читателите ќе можат да доживеат нова авантура во светот на кодираните пораки. Овој пат една кодираната порака ќе ги одговори двете фундаментални прашања на човековото постоење – Од каде доаѓаме? Каде одиме?

Роберт Лангдон, професор по симбологија и религиска иконологија на „Харвард“ пристигнува во ултрамодерниот музеј „Гугенхајм“ во Билбао за да присуствува на едно многу важно соопштение – објавувањето на едно откритие кое „засекогаш ќе ја промени науката“. Домаќин на вечерта е Едмонд Кирш, четириесетгодишен милијардер и футурист чии зашеметувачки, високотехнолошки пронајдоци и смели предвидувања го направиле светски почитувана личност. Кирш, кој пред две децении бил еден од првите студенти на Лангдон на „Харвард“, само што не објавил едно неверојатно откритие…
Но, детално испланираната вечер одеднаш се претвора во хаос, а на скапоценото откритие на Кирш му се заканува опасност да биде загубено засекогаш.

999 ден

Моментално недостапна

За книгата
Детали

ISBN: 0000
Издавач: Култура
Година на издавање: 2017
Број на страници:

 1. :

  5 out of 5

  kako delo e top interesna, NO premnogu ateisticki nastroena a toa mi smeta. dobar pisatel so pogresen svetonazor. inaku kako kniga ja preporacuvam.

 2. :

  5 out of 5

  Одлична приказна,исореплетена со многу мистерија,напнатост и исчекување за тоа што ќе се случи следно.😁
  Вреди да се прочита,само што имам голема замерка за издавачот бидејќи со три книги од Ден Браун ми се случува да фалат по 20 страници и плус многу измешани.Не им се случува прв пат и ќе размислам дали повторно ќе купам нешто од нив. Не им се евтини книгите за да прават толку големи пропусти и тоа не е еднаш.
  Се имам пожалено и кај нив,но не вреди.