• img-book
  Планот за среќен крај

  Линдзи Келк


ISBN: 978-608-4741-08-4

Планот за среќен крај

од: Линдзи Келк
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Рејчел Самерс обожава да крои планови и да прави листи и списоци. Еве што има на нејзината листа со планови и работи што треба да се завршат:
– Дечко
– Стан
– Добра работа

Еве што не е на нејзината листа:
– Истиот тој навидум идеален дечко да ја откачи откако веќе имаат заеднички кредити за стан и кола.

Нејзините најдобри пријатели Емили и Метју веднаш долетуваат да ја спасат со една тотално различна листа и план – Планот за среќен крај на слободните девојки. Рејчел не е ни свесна дека оваа листа ќе ја поведе во куп луди авантури, а и романтични збрки.

Планот за среќен крај ѝ дава на Рејчел совршен лек за нејзиното скршено срце – и докажува дека љубовта секогаш е тука ако си подготвен да ризикуваш малку.

button-new

390 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lindsey Kelk - 1980
Линдзи Келк е британски бестселер автор на чик литература и новинар, а претходно работела како уредник на детски книги.  Започнувајќи ја својатa кариера со договор за серијалот Го Сакам... таа денес веќе има објавено 11 романи и две е-книги. Линдзи моментално живее во Лос Анџелес, Калифорнија.
Книги од Линдзи Келк
Планот за среќен крај
Купи
Го сакам Њујорк
Купи
163
Купи
129
Купи
131
Купи
Рецензија на уредник

Рејчел Самерс обожава да крои планови и да прави листи и списоци. Еве што има на нејзината листа со планови и работи што треба да се завршат:
– Дечко
– Стан
– Добра работа

Еве што не е на нејзината листа:
– Истиот тој навидум идеален дечко да ја откачи откако веќе имаат заеднички кредити за стан и кола.

Нејзините најдобри пријатели Емили и Метју веднаш долетуваат да ја спасат со една тотално различна листа и план – Планот за среќен крај на слободните девојки. Рејчел не е ни свесна дека оваа листа ќе ја поведе во куп луди авантури, а и романтични збрки.

Планот за среќен крај ѝ дава на Рејчел совршен лек за нејзиното скршено срце – и докажува дека љубовта секогаш е тука ако си подготвен да ризикуваш малку.

Од авторката на Го сакам Њујорк: нова заразна приказна што не се остава до последна страница!

Детали

ISBN: 978-608-4741-08-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 323

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Опушта максимално,лесна е за читање и уживање, како и сите книги на Линдзи.😊

 2. :

  5 out of 5

  Mnogu e dobra lesna za citanje relax

 3. :

  5 out of 5

  Супер позитивна.?