• img-book

Category:

Пинокио

Сиромашниот старец Џепето доаѓа на идеја да направи дрвена марионета, кукла која ќе личи на вистинско момче.

Така настанува палавиот, непослушен Пинокио, кој, откако ќе избега од дома, доживува секакви незгоди, наивно паѓајќи во замки и едвај спасувајќи глава од секакви опасни ситуации.

Сепак, на крајот Пинокио ќе покаже дека умее да биде и вреден, послушен, храбар, грижлив и приврзан.

250 ден

2 на залиха

Количина:
За книгата

“Пинокио”

Уште нема коментари за овој производ.