• img-book

Лакомата мечка

„Аман штрку, помагај“, му рекла мечката на штркот. „Ми се заглави една коска во грлово, никако не можам да ја извадам. Лисицата ми рече ти си бил мајстор и си знаел како да вадиш коски. Те молам како знаеш помогни ми.“

168 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Лакомата мечка”

Уште нема коментари за овој производ.