• img-book

Кити и спасувањето на месечеватата светлина

Семејството на Кити е посебно – мама е суперхерој и Кити знае дека еден ден и таа ќе ги искористи своите супермоќи и исто така ќе стане херој. Тој ден доаѓа побрзо отколку што таа очекува, кога мачорот Фигаро ќе дојде до прозорецот од нејзината соба да ја замоли за помош. Но, светот ноќе е опасно место – дали Кити е доволно храбра да излезе во мракот и да се впушти во возбудлива ноќна авантура?

290 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Кити и спасувањето на месечеватата светлина”

Уште нема коментари за овој производ.