img-book

ISBN: 978-608-259-471-2

Кери

3.67 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Кери Вајт не е обична девојка. Таа има дар. Може да поместува предмети со нејзиниот ум. Вратите се заклучуваат. Светилките паѓаат. Поканата од Томи Рос на матурската вечер за Кери е исполнување на сонот – прв чекор кон влез во средношколското друштво. Сѐ додека неочекуваната суровост не го претвори нејзиниот дар во оружје на хорор и деструкција кои никој никогаш нема да ги заборави.

„Најпрекрасниот морничав човек на планетата.“ Ју-ес-еј тудеј

„Страшен и мачен – вистински хорор!“ Паблишерс викли

„Трескавично, морничаво, мрачно зло!“ Питсбург пост газет

„Стивен Кинг буквално создал жанр кој ги доведува луѓето во најужасни ситуации… Тој е автор што секогаш го прави невозможното толку страшно што те тера да провериш дали си ја заклучил вратата.“ Бостон глоуб

„Бесценета имагинација.“ Обзервер (Лондон) 

360 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-259-471-2
Издавач: Арс Ламина
Година на издавање: 2019
Број на страници: 197

 1. :

  1 out of 5

  Катастрофа , очекував повеќе ,не ни успеав да ја прочитам до крај😒😒

 2. :

  5 out of 5

  Приказната е убава и интересна,ама ме уби преводот,катастрофа е. Греота ваква книга да се уништи со преводот…💔

 3. :

  5 out of 5

  не е лоша книгава воопшто