img-book

ISBN: 978-608-247-905-7

Исидора Мун оди на училиште

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и го обожава нејзиното црно балетско фустанче, но исто така го обожава и сонцето, нејзиното волшебно стапче и Розовото зајаче.

Кога доаѓа време Исидора да тргне на училиште, таа не е сигурна каде припаѓа –

во училиштето за самовили или во училиштето за вампири?

290 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-247-905-7
Издавач: Арс Ламина
Година на издавање: 2017
Број на страници: 128

“Исидора Мун оди на училиште”

Уште нема коментари за овој производ.