img-book

ISBN: 978-608-259-349-4

Исидора Мун запаѓа во неволја

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.

Мајка ù е самовила, а татко ù е вампир, а таа е по малку од двете.

Исидора сака да го однесе Розовото зајаче на училиште на денот „Донеси го своето милениче“, но нејзината постара братучетка Мирабела има многу подобар план – зошто да не однесе змеј?

Што би можело да тргне наопаку…?

290 ден

2 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-259-349-4
Издавач: Арс Ламина
Година на издавање: 2019
Број на страници: 128

“Исидора Мун запаѓа во неволја”

Уште нема коментари за овој производ.