• img-book

За ваше добро

Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште за најдобрите и најталентираните.

Тој вели дека неговата сопруга не може да биде погорда – иако никој не ја видел подолго време.

Теди не може да се заморува со смртта на мајката на една ученичка што сè повеќе личи на убиство, ниту, пак, со еден ученик кој сè подлабоко копа во неговиот личен живот. Главен фокус му е да ги турка овие деца до нивниот максимален академски потенцијал.

Сè што сака е неговите колеги – и бескрајно наметливите родители – да му се тргнат од патот.

Понекогаш е лошо што извонредноста доаѓа по многу висока цена.

490 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“За ваше добро”

Уште нема коментари за овој производ.