• img-book

Една од оние ноќи во Малибу

Тоа беше само една од оние ноќи во Малибу, темна како прекривка од кадифе, кремави бранови кои се уриваа на брегот…

Но, кога приватниот истражувач Мек Рeјли го слушна крикот на една жена меѓу звуците на брановите, неговиот едноставен животен стил засекогаш се смени. Една прекрасна, но вознемирена жена стоеше на вратата од една убава куќа на плажата. Во раката држеше пиштол, директно вперен кон него… Мек, едвај, го избегна куршумот. Која е таа жена?

Полна со описи кои се заштитен знак на Елизабет Адлер, заверите и неверојатните ликови, “Една од оние ноќи во Малибу” е книга која се чита во еден здив.

350 ден

2 на залиха

Количина:
За книгата

“Една од оние ноќи во Малибу”

Уште нема коментари за овој производ.