• img-book


ISBN: 000-000-000-000

До кога само лоши вести?

Еден топол летен ден, малечката Џоана Мејсон со фамилијата полека се враќа дома по нивната патека. Еден момент подоцна, таа е сведок на ужасно злосторство и животот на Џоана е променет засекогаш…

Триесет години подоцна, во темната ноќ, поранешниот детектив Џексон Броди е во воз што доцни и е преполн. Задлабочен во своите мисли, одеднаш слуша шокантен звук….

На крајот на долгиот ден, шеснаесетгодишната Реџи гледа малку телевизија. Тогаш ужасна бучава ја расипува нејзината мирна ноќ.  За среќа, Реџи е спремна за секаков итен случај…

Овие три и многу други ликови се среќаваат на неочекуван и на многу непредвидлив начин.
Во низа трагични настани е отсликано нашето време…

„Книга што апсолутно морате да ја прочитате!“
Харлан Кобен

400 ден

2 на залиха

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 000-000-000-000
Издавач: Бата Прес
Година на издавање: 2018
Број на страници:

“До кога само лоши вести?”

Уште нема коментари за овој производ.