• img-book

Детето на степата

Првата книга од историската трилогијата која го опишува животот на Скитите. Прекрасна приказна за љубовта, храброста и страдањата на едно момче кое неможе ни да сонува што се ќе му донесе животот во јужноруските Степи..

270 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Детето на степата”

Уште нема коментари за овој производ.