• img-book

Category:

Големиот Гетсби

Големиот Гетсби е меѓу најславните романи за падот на „американскиот сон“ и моралната декаденција на монденското општество.
Овој роман ја прикажува „добата на разочарувањето“, или според Фицџералд „ерата на џезот.

250 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Големиот Гетсби”

Уште нема коментари за овој производ.