• img-book

Category:

Волшебникот од Оз

Следи ја патеката од жолти тули! Дороти мисли дека никогаш нема да се врати дома, откако торнадо ја вовлекува неа и нејзиното кученце Тото и потоа ги исфрла во еден магичен свет. За да стигне дома, Дороти прво мора да го најде волшебникот од Смарагдниот град Оз.

По пат ги сретнува Страшилото, Лимениот дрвосечач и Плашливиот лав.

Но, Злобната вештерка од Западот има свои планови за девојчето!

Дали Дороти ќе успее да се врати дома?

290 ден

1 на залиха

Количина:
За книгата

“Волшебникот од Оз”

Уште нема коментари за овој производ.