• img-book
  zelki do beskonecnost

  Џон Грин


ISBN: 978-608-260-003-1

Желки до бесконечност

од: Џон Грин
3 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Шеснаесетгодишната Аза нема желба и намера да изигрува детектив и да разоткрива мистерија за милијардер во бегство, но сепак има награда од сто илјади долари во игра и нејзината најдобра и најбестрашна пријателка, Дејзи, е желна за истражување. Па така заедно решаваат да пробаат да му се доближат на синот на исчезнатиот милијардер Расел Пикет, Дејвид, кого Аза го знае од мала бидејќи заедно посетувале летен камп. И во кого патем била малку зацапана на времето… а можеби и уште е.

Аза се труди. Таа се труди да биде добра ќерка, добра пријателка, добра ученичка, а можеби и добра детективка, но сето тоа ѝ го отежнува спиралата на нејзините хипохондрични мисли која сè повеќе се затега околу неа. Сака да може да мисли на љубов и забава како и секоја друга нормална тинејџерка, но таа знае дека не е сосема нормална.

Ова е приказна за пријателството, семејството, љубовта и тежината на нашите сопствени мисли – и ова дефинитивно е најдлабоката книга на Грин досега.

„Скршено му е срцето“, реков.

„Да, па, зарем не ни е на сите?“

button-new

390 ден

4 на залиха

Количина:
Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- John Green - 1977
Џон Грин е американски автор, видео блогер, писател, продуцент, актер и уредник. Тој е бр.1 најпродаван автор на Њујорк Тајмс за „Во потрага по Алјаска“, „Светот не е фабрика за исполнување желби“ и др. Моментално живее во Индијанаполис, Индијана, со својата сопруга.
Книги од Џон Грин
желки до бесконечност
Купи
93
Купи
65
Купи
Рецензија на уредник

Проверете подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-003-1
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 260

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  1 out of 5

  Предосадна книга, уште по насловот се познава

 2. :

  5 out of 5

  Со длабоките понирања во човечката психа, Грин ме воодушеви. Ја препорачувам книгава, ептен е добра, со јаки мисли и длабоки пораки – дури и за нијанса подобра од The fault in our stars 🙂