• img-book
  Tajni na letnata nok

  Лиса Клејпас


ISBN: 978-608-260-016-1

Тајни на летната ноќ

од: Лиса Клејпас
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

– ВО ПОДГОТОВКА ЗА САЕМОТ НА КНИГА – 

Четири млади дами во ќоше во една сала за танцување прават пакт меѓусебно да си помогнат да пронајдат пристојни сопрузи… по секоја цена.

Гордата и прекрасна Анабел Пејтон би можела да бира од мажите и додворувачите – но само кога би имала мираз. Нејзиното семејство е на раб на катастрофа и постои само еден начин на кој Анабел би можела да им помогне, а тоа е да се омажи за многу богат маж. За жал, никој од благородниците не сака жена без мираз, па нејзиниот најупорен додворувач е безобразниот Сајмон Хант, згоден и амбициозен претприемач кој ја сака само за љубовница.

Анабел е решена да одолее на неговите непристојни предлози и покрај очајот во кој запаѓа нејзиното семејство, но не може да негира дека чувствува привлечност кон храбриот заводник, исто како што тој не може да негира дека таа му претставува страшен предизвик. Додека тие двајца се надмудруваат, полека се предаваат на нешто помоќно од сè што можеле да замислат. Само што, судбината има други планови…

button-new

420 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1964
Lisa Kleypas is a best-selling American author of historical and contemporary romance novels. In 1985, she was named Miss Massachusetts 1985 and competed in the Miss America 1986 pageant in Atlantic City.
Книги од Лиса Клејпас
Se sluci edna esen
Купи
e4c0878d-47d7-4b78-90f7-255b36bc45d6
Купи
31d0fdd1-2058-44d3-9ac5-721bfa0d90e2
Купи
ljubav
Купи
Тајни на летната ноќ
Купи
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-016-1
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 351

 1. :

  5 out of 5

  Прекрасна книга,многу лесна за читање…Интересна до самиот крај!!!

 2. :

  5 out of 5

  Преубава приказна,ептен ми се допадна!😍
  Лесно читлива и интересна до самиот крај,препорачувам.🤗