View Cart “Во врска со онаа ноќ” has been added to your cart.
 • img-book
  Mojot ne bas KRIVI.cdr

  Софи Кинсела


ISBN: 978-608-260-002-4

Moјот (не баш) совршен живот

од: Софи Кинсела
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Кејти Бренер го има совршениот живот: стан во Лондон, гламурозна работа и супер кул фотки на профилот на Instagram. Добро, но вистината е дека таа живее во минијатурна соба под кирија каде што нема место ни за гардеробер, секој ден со часови патува до работното место каде што не е ценета и животот што го споделува на Instagram не е нејзин, бидејќи дури ни сликите не се баш нејзини.

Но соништата мора да почнат да ѝ се исполнуваат еден ден, нели?
Не. Наместо работите да се подобрат баш кога се појавува интересен тип во нејзиниот живот, нејзиниот не-баш совршен живот дополнително се распаѓа кога нејзината супер-успешна шефица Деметра ја брка од работа. Сите надежи на Кејти паѓаат во вода. Мора да се врати дома во Сомерсет, каде што ќе му помага на татко ѝ со нов бизнис за гламурозно кампирање на нивната фарма.
Тогаш Деметра и нејзиното семејство се појавуваат на одмор на фармата и Кејти ја добива својата шанса. Но дали треба да ѝ се одмазди на жената што ѝ ги уништи соништата или да се обиде да си ја врати работата? Но дали Деметра – жената која има сè – навистина има толку идиличен живот како што изгледа? Или ни нејзиниот не е баш совршен?

button-new

420 ден

Количина:
Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1969
Со над 15 светски бестселери зад себе, не за џабе ја нарекуваат Кралицата на романтичните комедии! Нејзините романи ги има во форма на независни, серијали, а и филмувани. Од неодамна е автор на Сакам Книги за преводи на македонски јазик и тоа ни претставува особено задоволство.
Книги од Софи Кинсела
Знаеш ли да чуваш тајна
Купи
Mojot ne bas KRIVI.cdr
Купи
Го имам твојот број
Купи
Рецензија на уредник

Проверете подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-002-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 400

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Софи, совршено забавна, како и секогаш

 2. :

  5 out of 5

  Многу интересна,смешна и релаксирачка приказна.
  Кој сака убаво да се опушти,препорачувам. 😊