View Cart “Ти не знаеш да сакаш” has been added to your cart.
  • img-book
    Или ти или никој

    Сузан Е. Филипс


ISBN: 978-608-4672-83-8

Или ти, или никој

од: Сузан Е. Филипс
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

Што ако една жена што си нема поим од спорт наследи професионален рагби тим? Чикаго дефинитивно не е подготвен за Фиби Сомервил, празноглавата секс бомба што го презема саканиот тим на градот.

А Фиби дефинитивно не е подготвена за главниот тренер на Старс, Ден Калебов, агресивниот бивши рагбист кој има само една работа на ум – победа на секое поле. Калебов е еден од оние мажи кои најмногу ја плашат. А новата секси шефица е една од оние жени кои Ден најмногу ги презира – приглупа убавица што не разликува магаре и музика.

Па зошто тогаш таа толку го привлекува? И зошто нејзе, светска жена, ѝ се врзува јазикот од неговиот момчешки шарм? Зошто на двајцата им се раѓа желба за карање секогаш кога се во близина?

Ова е приказна за двајца тврдоглави луѓе кои веруваат во играње за победа до последен грам енергија.

button-new

390 ден

4 на залиха

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Susan Elizabeth Phillips - 1948
Сузан Елизабет Филипс е позната писателка на романси од Америка. Таа е креатор на спортските романси и после нејзиното долгогодишно искуство и многубројни бестселери денес е позната како „Кралица на Романтичните Комедии“.
Книги од Сузан Е. Филипс
Ти не знаеш да сакаш
Купи
Или ти или никој
Купи
Господин Неодолив
Купи
117
Купи
103
Купи
73
Купи
35
Купи
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-83-8
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 380

  1. :

    5 out of 5

    Една од поубавите 🙂