• cat-img
  1. Aксесоари ( 69 )
 • cat-img
  1. Романси ( 72 )
 • cat-img
  2. Трилери ( 31 )
 • cat-img
  3. Мистерии ( 16 )
 • cat-img
  4. Драми ( 41 )
 • cat-img
  5. Историски ( 8 )
 • cat-img
  6. Чик Лит ( 26 )
 • cat-img
  7. Еротски ( 16 )
 • cat-img
  8. За млади (Young Adult) ( 27 )
 • cat-img
  9. Фантазија ( 6 )
НАЈНОВО ОД САКАМ КНИГИ
na-rab-final
Купи
Скриена во најмрачниот агол
Купи
Живот за живот
Купи
Тајната сопруга
Купи
Зима со мирис на капини
Купи
tocka-nova
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Точка на кулминација од: Памела Клер
Онаа ноќ во Њујорк
Купи
КНИГИ СО НАЈГОЛЕМ ПОПУСТ
Коса сакаш некого
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Кога сакаш некого од: Кристин Хана
Планот за среќен крај
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Планот за среќен крај од: Линдзи Келк
Everything, everything - Nicola Yoon
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Сè, баш сè од: Никола Јун
Го сакам Њујорк
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Го сакам Њујорк од: Линдзи Келк
11
Купи
81
Купи
85
Купи
НАЈЧИТАНИ РОМАНСИ
Тајната сопруга
Купи
Зима со мирис на капини
Купи
Или ти или никој
Купи
Тајна задача љубов
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Тајна задача: љубов од: Џули Џејмс
Проблемот со бившите
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Проблемот со бившите од: Лорен Лејн
7
Купи
5 out of 5 based on 6 customer ratings
Ова завршува со нас од: Колин Хувер
Тој рече, таа рече
Купи
5 out of 5 based on 4 customer ratings
Тој рече, таа рече од: Лорен Лејн
Александар Николовски Александар Читател & фан
" Мислам дека никогаш немаше да ги прочитам сите овие толку добри книги што ги прочитав буквално во еден здив ако не се појавеше оваа издавачка куќа за која имам само пофални зборови во секој поглед уште од првата издадена книга па до денес... Само продолжете така... "
Елица Ј. Георгиевски Елица Читател & фан
" Сакам книги е издавачка куќа која го следи трендот на книгите - секогаш со нови и феноменални изданија, преводи на нови книги по многу прифатливи цени и книги за сите возрасти и од сите жарнови. Со еден збор БРИЛИЈАНТНИ! "
Љубица Јовановска Љубица Читател & фан
" Книгите се љубов, љубовта е вечна, вечноста е илјадници страници издадени... тоа е најдоброто, а кога сме кај најдоброто мислам на издавачката куќа Сакам книги... "
Гордана Јанеска Николовска Гордана Читател & фан
" Имам прочитано многу книги од оваа издавачка куќа и секоја заслужувала да биде прочитана. Одлична селекција на наслови, за да ги добиеме најдобрите и оние кои вредат да бидат прочитани. Вчера ја дочитав "Ова завршува со нас", прекрасна, поучна и интересна за читање... "
Марија Н. Марија Н Читател & фан
" Дефинитивно најдобра издавачка куќа, а воедно ги имате и најубавите изданија. Има одличен избор на книги со одличен превод. Секој ден со понекоја книга во раце од Сакам книги и денот е вистинско уживање! "
Илинка Цекова Илинка Читател & фан
" Со изданијата на Сакам книги се навлеков не само на читање, туку и на купување книги. Нема утка, одличен избор, превод, корици, цени.... Ги имам 90% од нивните изданија. Продолжете со исто темпо, а јас со нетрпение ќе чекам нови книги од вас. "
Билјана Стојановска Билјана Читател & фан
" Прекрасен избор на книги; многу добар превод и лектура, вистинско уживање! Со Сакам Книги нема промашување! "
Популарни автори
 • Џил Пол

  Џил Пол

 • Сара Џио

  Сара Џио

 • ЏП Дилејни

  Џ.П Дилејни

 • suzan-elizabeth-phillips

  Сузан Е. Филипс

 • Шерон Болтон

  Шерон Болтон

 • Џули Џејмс

  Џули Џејмс

 • Кристин Хана

  Кристин Хана

 • samantha_young_18216

  Саманта Јанг

 • Колин Хувер

  Колин Хувер

 • Карин Слотер

  Карин Слотер

Портал СК

Портал Сакам Книги

Достава низ цела Македонија
Најнови светски хитови
Пристапни цени
Вашите омилени автори

Сакаш новости на мејл?

srekjanew